Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Заборгована зарплата залишається головним чинником трудового конфлікту

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) у Волинській області Олександр Клімович вважає, про профспілка відіграє значну роль у вирішенні трудового спору, проте лідери повинні діяти активніше, аби справа не дійшла до конфлікту. Про це він сказав в інтерв’ю «Волинь-Інновації».

- Олександре Дмитровичу, за яких обставин назріває трудовий конфлікт? Які його передумови?

- Якщо проаналізувати за 15 років, то першим чинником трудового конфлікту є заборгованість із заробітної плати, другим – порушення умов колективного трудового договору між роботодавцем і найманими працівниками. Порушує роботодавець за певних причин й багато інших умов, які передбачені договором.

- Пригадайте найбільш кричущий випадок невиплати зарплати, чи найбільшої заборгованої суми. Якщо порівняти років п’ять назад, коли ви очолили відділення, і тепер, чи змінилася ситуація?

- Ситуація спокійніша стала. Свого часу доходило до 12 млн. грн. за рік заборгованості загалом. На одному Луцькому картонно-руберойдовому комбінаті було до 3 млн. грн. невиплат працівникам. Більше двох років тривав трудовий спір, було проведено більше десяти примирних процедур за участю наших працівників, фахівців із ОДА, Луцької міськради, представників профспілки і дирекції. Тут варто відзначити не тільки наполегливу роботу спеціалістів, а й представників профспілки, саме за її вимогою порушено цей трудовий спір. Позиція профспілкової організації на підприємстві заслуговує на велику увагу. Вони чітко сформулювали свої вимоги. І два роки поступово йшли на зближення зі своїми законними вимогами, які були передбачені колективним трудовим договором, і не поступалися керівництву. Торік заборгованість була повністю погашена на картонно-руберойдовому комбінаті, і колективний трудовий спір був знятий з реєстрації.

Зазначу, що за нашим поданням, спір реєструється в Києві. Коли вимоги вирішені, ми пишемо подання з проханням зняти з реєстрації колективний трудовий спір, як такий, що вирішений. Але тоді підписується угода і профспілковою організацією, і керівництвом, що вимоги, які були зареєстровані в колективному трудовому спорі, виконані.

- Яка на сьогодні в області заборгованість із заробітної плати?

- Понад 5 млн., найбільшою залишається невиплата в галузі дорожнього будівництва (не розрахувався за проведені роботи Укравтодор).

- У своїй діяльності служба стикається з профспілковими організаціями, якщо вони є в колективах. Як виглядають нині профспілки, наскільки вони впливові, чи рахуються з ними на підприємствах, чи стають вашими партнерами при вирішенні конфліктної ситуації?

- Якщо говорити про наших соціальних партнерів, якими є Федерація профспілок у Волинській області, то в нас нормальні ділові стосунки. Ми беремо участь в засіданні президії та пленумів Федерації профспілок і маємо можливість обмінятися інформацією стану соціально-трудових відносин, почути про роботу профспілкових організацій. У більшості профспілки вболівають за ситуацію на підприємствах – на тому ж картонно-руберойдовому комбінаті, на підприємстві електротранспорту. Але є й бездіяльні голови профспілкових організацій. Це якраз відчутно, коли вирішується питання про порушення умов колективного договору. Вважаю, що лідери профспілкових організацій мають бути більш активними, по належному відстоювати інтереси найманих працівників. Зрозуміло, що профспілкам сьогодні важко, бо вони не такі чисельні, надходжень мало, та й хочеться, напевно, тримати контакт із керівником підприємства, але їх призначення і роль, в першу чергу, захищати інтереси найманих працівників.  

Повністю інтерв’ю з Олександром Клімовичем читайте в рубриці «Авторитетно про профспілку».


Дата: 25.03.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх