Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Волинські профспілки нарікають на законодавство

Про це йшлося 10 березня під час брифінгу керівництва Федерації профспілок Волинської області. 

Виконувач обов’язків голови Федерації профспілок Волинської області Василь Грановський розповів, що Федерація об’єднує 16 галузевих обласних профспілкових організацій, серед яких – територіальне профоб’єднання шахтарів. До профспілки входить 127,5 тисячі членів. Так, до профспілки працівників освіти входять 51,3 тисячі членів, понад 16 тисяч членів налічує профспілка працівників агропромислового комплексу, 15,5 членів – профспілка працівників медицини.

Утім, у роботі профспілок є багато недоліків, тим паче, в непростий час. За словами Василя Грановського, нині, як ніколи, треба дбати про кожного працівника. «Слово профспілок важливе і має великий важіль у нашому житті», – підкреслив він. Водночас, із його слів, чимало труднощів виникає через чинне законодавство, зокрема бюджетне. «У нас нормальні всі галузеві закони, але як приймається Державний бюджет, так живе все працююче суспільство», – зазначив Василь Грановський. Зокрема, очільника Федерації профспілок області обурює, що зміни до законодавства, які в березні винесли на розгляд Верховної Ради, не узгодили з профспілковими організаціями. Скажімо, це стосується тарифів на газ, замороженого рівня заробітної плати тощо.

Водночас керівник профспілки працівників агропромислового комплексу Ростислав Чернюк розповів про проблемні питання в сфері сільськогосподарського підприємництва, пов’язані з ліквідацією фіксованого податку і переведенням сільгосппідприємств на четверту групу податку з доходів. Раніше підприємства не компенсували Пенсійному фонду пенсії, виплачені в сільському господарстві, які зазвичай отримували механізатори, тваринники, багатодітні матері.

Наразі в сфері АПК є 875 пільгових пенсіонерів, тож із 1 січня сума пенсій у 8,8 мільйона гривень лягла на підприємства. З цією проблемою профспілка звернулися до народних депутатів із Волині, Кабінету Міністрів та профільного міністерства.

Джерело


Дата: 11.03.2015 |


Посилання 


 

 
Вверх