Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Волинські бізнесмени попереджають про євроінтеграційні проблеми

Серед ризиків, які чекають на українських бізнесменів після вступу до Євросоюзу – втрата російських партнерів, закритість ринків ЄС та неадаптованість стандартів нормам ЄС.

Про це 29 листопада під час засідання Регіональної ради підприємців в області повідомив голова ради та генеральний директор ТзОВ «Модерн-Експо» Петро Пилипюк (на знімку).

Він зазначив, що майбутнє України – за Європейським союзом, втім нині бізнес-сфера країни спільно з урядом повинна перелаштуватися для роботи в нових умовах.

«Те, що ми сьогодні взяли паузу у підписанні договору по-різному трактується, але хочу нагадати, що це – економічний договір. Політичні складові надзвичайно важливі, але головною має бути економіка. Паузу треба розцінювати як шанс для того, аби після підписання не було тих ризиків, про які ми говоримо», - зазначив Пилипюк.

Бізнесмен каже, що його підприємство має близько 1800 найманих працівників. Близько 60% продукції продається на території Митного союзу.

«Особливо ми відчули чого можна очікувати в результаті євроінтеграції в серпні 2013 року, коли зупинився весь експорт у Росії. Два тижня тоді вантажі стояли», - зазначив Пилипюк.

У таких випадках, на думку Петра Пилипюка, варто, маючи потужності, будувати бази у Росії. Втім оскільки таких інвестицій не може дозволити собі кожне підприємство, то варто уряду ретельніше співпрацювати з бізнесом при побудові умов зовнішньоекономічної діяльності.

Петро Пилипюк застерігає, що ймовірне введення для українських виробників податку зі сторони Митного союзу. Зокрема, 20% мита на сири, 10% на українські підшипники, 15% на меблі, 65% на м’ясо.

«При таких митах шансів там працювати узагалі немає. Ми фактично боремось з російськими конкурентами за 5 чи 6%. Ми повинні дати нижчу ціну, а не у ту саму попасти. Не варто говорити, що багато східний підприємств орієнтовані на Росії і це дійсно може бути боляче», - зазначив Пилипюк.

Тому завданням уряду є домогтися скасування додаткових мит на російському ринку. Ще один ризик пов’язаний з тим, що Євразійська комісія прийняла на засіданні рішення про передачу прав митним органам країн митного союзу без консультацій з Україною, а саме самостійно застосовувати мита на імпортні товари.

«Навіть сьогодні, якщо ми призупинили процес підписання, то впровадження мита можлива у будь-який день. Зупинка товару можлива у будь-який день. Тому надзвичайно важливо аби уряд України домігся скасування цього рішення», - зауважив голова ради.

На думку Петра Пилипюка, український уряд повинен лобіювати збільшення квот для українських виробників у разі скорочення експорту у країни Митного Союзу.

«Спочатку 2013 року українські виробники поставили на ринок країн Митного Союзу 17 тисяч тонн яловичини і 148 тисяч тонн кондитерських виробів. За проектом угоди з ЄС українські виробники матимуть квоту до 12 тисячі тонн яловичини і до трьох тисяч тонн кондитерських виробів. Це велика невідповідність», - каже Пилипюк.

Ще однією проблемою для виробників стане адаптація стандартів ЄС до українських регламентів. Нині, зі слів бізнесмена, з 27 тисяч стандартів країн ЄС, Україна імплементувала близько 7 тисяч.

Аби врегулювати ці неточності багатьом виробникам доведеться модернізувати виробництво, особливо у середніх і дрібних виробників. Що у свою чергу потребує значних фінансових інвестицій.

Більше того, незабаром нові регламенти щодо продукції вводять і країни Митного Союзу.

«Дуже добре, що є чітка ясність – ми йдемо у ЄС. Це добре. Теперішня пауза – це теж добре, адже якщо ми бачимо ризики і не маємо часу зреагував на них, то нас чекають великі виклики», - розмірковує Пилипюк і вважає у період до підписання угоди уряд країни має активно долучити бізнес до обговорення умов асоціації з ЄС, так як зробили сусідні країни.

 

Джерело


Дата: 03.12.2013 |


Посилання 


 

 
Вверх