Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


Волинянам доведеться «витягувати» державний бюджет

Через воєнні дії підприємства Луганської та Донецької областей не можуть виконувати податкові зобов’язання.

    Відтак виконання плану надходження до бюджету фіскальна служба України перекладає на інші області. Як висловився на засіданні громадської ради виконуючий обов’язки начальника головного управління відомства у Волинській області Віталій Чуй, «ці цифри – нереальні, але з миру по нитці – голому сорочка». Щоправда, керівник не вказав, як будуть ці «нитки» збиратися.

    Посадовця, який очолює структуру півтора місяця бентежить той факт, що незважаючи ні на Майдан, ні на проголошений євроінтеграційний вибір, навіть на воєнні події, багато представників волинського бізнесу продовжують застосовувати схеми мінімізації та ухилятися від сплати податків. Із початку року донараховано більше 100 мільйонів гривень платежів.

    Як приклад, очільник ГУ Міндоходів в області навів виявлені факти завищення податкового кредиту на 8,4 мільйона гривень однією з луцьких фірм та майже на мільйон гривень ковельським підприємством.

    Віталій Чуй назвав тих, хто найбільше «мудрує», мінімізуючи доходи («Пан Курчак», ПАККО, «Континіум»), та попросив громадську раду вплинути на ці суб’єкти господарювання.

    Окрім того, за його словами, на Волині продовжують практику ввезення автомобілів від неіснуючих закордонних фірм: «Зокрема, на підставі інформації від Чеської республіки про відсутність фірми - постачальника одній із луцьких фірм вже цього року донарахували майже 65 мільйонів гривень платежів».

    Звичною практикою у чималій кількості комерційних структур стала оплата праці на рівні мінімального, а то й нижче законодавчо визначеного.

    Усі ці моменти недобросовісної сплати податків та мінімізації доходів в умовах децентралізації влади, до якої готується суспільство, повернуться бумерангом у місцеві бюджети, негативно впливатимуть на фінансування соціальних програм.

«Якість життя мешканців кожної територіальної громади значною мірою залежатиме і від того, наскільки сумлінно сплачуватимуть податки роботодавці», -  підсумував Віталій Чуй.

    Голова громадської ради при ГУ Міндоходів в області Володимир Цибульський від імені соціально відповідального бізнесу висловив розуміння ситуації та намагання допомагати державі бути спроможною фінансувати армію і повертати до мирного життя східний регіон. 

    У засіданні громадської ради взяв участь голова Волинської обласної організації профспілки «Інновація» Віктор Сирота.

Фото надала прес-служба ГУ Міндоходів у Волинській області


Дата: 29.07.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх