Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


В Україні реформують систему цивільного захисту населення

У зв'язку з набранням чинності нового Кодексу Цивільного захисту уряд прийняв нове Положення про Єдину державну систему цивільного захисту, спрямоване на підвищення безпеки людей і територій.

Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України сказав віце-прем'єр-міністр України, голова Державної комісії з надзвичайних ситуацій і техногенно-екологічної безпеки Олександр Вілкул.
 «У 2013 році в усіх регіонах були проведені масштабні спільні штабні навчання, де на практиці відпрацювали оновлені механізми взаємодії», – сказав Олександр Вілкул.
Головні причини актуалізації системи цивільного захисту - посилення техногенних ризиків та різка зміна клімату. Зокрема в Україні за останні 25 років середньорічна температура повітря піднялася на 2 градуси, а кількість стихійних лих збільшилася удвічі. До того ж стихійні явища часто зачіпають одночасно цілі групи областей України.
Відповідно до Положення, для забезпечення цивільного захисту населення і територій, до ліквідації надзвичайних ситуацій притягуватимуться підприємства незалежно від форми власності, а також зазначив, що відтепер у разі виникнення надзвичайних ситуацій будуть створюватися спеціальні комісії та штаби з питань ліквідації їх наслідків.
Окрім того, Вілкул відзначив, що створюються умови для оновлення матеріально-технічної бази Державної служби України з надзвичайних ситуацій, комунальних та інших служб, задіяних у ліквідації надзвичайних ситуацій.
Також Урядом планується модернізація системи централізованого оповіщення населення під час виникнення надзвичайних ситуацій. Зараз воно відбувається через дротове радіо і систему сирен.
«Ми плануємо розширити ці можливості за допомогою Інтернету, мобільного зв'язку, технічних засобів зв'язку (гучномовців), ЗМІ. Наша мета – повністю охопити населення системами оповіщення», – сказав віце-прем'єр-міністр.
Олександр Вілкул підкреслив, що найважливішою відмінністю оновленої системи цивільного захисту є чіткий розподіл завдань і відповідальності між органами влади і підприємствами. Для цього буде створена трирівнева система захисту населення: на рівні держави, окремого регіону або конкретного підприємства (організації). Координація роботи цієї системи захисту здійснюватиметься Державною комісією техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під керівництвом Олександра Вілкула.

 

Джерело


Дата: 10.01.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх