Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


В Україні хочуть звузити права профспілок

До порядку денного другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання внесено законопроект № 2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», яким пропонується внести принципові зміни до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», які суттєво погіршують умови діяльності профспілок, чинять перешкоди їхній діяльності, як незалежної самоврядної громадської організації.

Зокрема, вводяться жорсткі норми щодо порядку утворення профспілок, їх об’єднань. Змінено не тільки назву статті 16 «Легалізація профспілок, їх об’єднань» на «Порядок утворення профспілок, їх об’єднань», а й відміняються положення щодо повідомної легалізації. Законопроектом запроваджуються норми щодо жорсткого контролю держави.

Передбачено, що невід’ємною частиною протоколу про утворення профспілки має бути:

-​ реєстр осіб, які брали участь в установчому з’їзді (конференції) з даними її паспорта, номера облікової картки платника податку, особистим підписом кожного;

-​ перелік організацій профспілки у адміністративно-територіальних одиницях з підтвердженням їхніми протоколами про утворення профспілкових організацій.

Законопроектом не передбачено легалізації профспілки (профоб’єднання), а передбачається, що має здійснюватися її державна реєстрація шляхом набуття статусу юридичної особи або шляхом повідомлення про утворення такої профспілки без юридичного статусу у порядку, визначеному Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Рішення про затвердження змін до статутних документів профспілки також ускладнюється оформленням протоколу засідання уповноваженого органу профспілки, який має містити реєстр учасників, з паспортними даними кожного та номера його облікової картки як платника податку. Ці дані мають засвідчуватися особистим підписом кожного.

Законопроектом передбачено перереєстрацію усіх профспілкових організацій відповідно до вимог цього законопроекту, що також ускладнить роботу профспілок, їх об’єднань й профспілкових організацій усіх рівнів. І хоча законопроектом передбачено, що вона здійснюватиметься для профспілок безкоштовно, разом із тим, насторожує той факт, що статтею 28 законопроекту для профспілок передбачено найбільший термін строку розгляду документів, поданих для державної реєстрації. Якщо для підприємців він становить 24 години, то для профспілок (як і для політичних партій) - 30 робочих днів.

Чому для розгляду заяв профспілок потрібен такий великий термін, зрозуміти неможливо. Яку мету він переслідує?

Джерело


Дата: 06.07.2015 |


Посилання 


 

 
Вверх