Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930


Уряд, почуй голос народу!

Під стінами КМУ відбувся мітинг у рамках пікетування профспілками уряду на підтримку вимог колективного трудового спору з урядом і роботодавцями.
На першому етапі у пікетування взяли участь профспілкові 
НАШІ НА ПРОТЕСТАХ В КИЄВІ

активісти всеукраїнських профспілок: авіабудівників, виробничників і підприємців, енергетиків, житлово-комунального господарства, металургів, космічного та загального машинобудування, лісових галузей, торгівлі і громадського харчування, хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, територіальних профоб’єднань м. Києва і Київської області, апарату ФПУ, студентська молодь, працівники ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур», «Міжнародного центру культури і мистецтв». Всього понад 1000 чол.
Перед учасниками акції виступив Голова ФПУ, керівник СПО профспілок Григорій Осовий.

НАШІ НА ПРОТЕСТАХ В КИЄВІУряд навіть заліз до кишені пенсіонерів, які через жалюгідні пенсії змушені захищати себе на фронті праці. За рік на робочих місцях ми втрачаємо півтисячі життів, 10-12 тис. працівників стають каліками внаслідок не створення належних умов праці і незабезпечення умов охорони праці. Що зробив уряд? Він заборонив державній інспекції праці відвідувати з перевірками робочі місця. Фактично цілий рік ця державна структура не працює. Цього терпіти ми не можемо і не повинні. Тому СПО об’єднань профспілок прийняв відповідальне рішення про вступ до колективного трудового спору з урядом. Ми започаткували переговорний процес. Але він розпочинається складно - уряд намагається ухилитися від своєї відповідальності щодо захисту конституційних прав громадян.

НАШІ НА ПРОТЕСТАХ В КИЄВІЯкщо буде така пасивність і відверте нехтування переговорним процесом, ігнорування наших вимог, ми вимушені будемо вдатися до наступного кроку – вся Україна встане – це буде Всеукраїнський національний страйк, якого ще не було в нашій державі. Але ми не прагнемо до цього, профспілкові організації України об’єдналися в спільній боротьбі, - це знакова подія для профспілкового руху, коли ми не в розбраті, а в єдності будемо боронити свої права і трудові гарантії.

     Сьогодні порушується право на працю, це те, що гарантоване Конституцією, але його не має у наших працівників, права на зарплату та гідний рівень життя – цього теж немає. Тому ми переконані, що наша боротьба є законною і справедливою.
     Наступна наша ініціатива від штабу проведення акції: ми маємо зібрати підписи з вимогами до депутатських фракцій нашого парламенту і розпочати консультації з Верховною Радою, яка також має зробити кроки на зустріч народу.
     Учасникам пікету вже сьогодні потрібно сформувати звернення від трудових колективів до парламентських фракцій, тому що саме парламент визначає що і як має робитись в країні, а уряд виконувати закони. ФПУ вже уклала договори про співпрацю з усіма парламентськими фракціями і за дорученням учасників акції відразу після її завершення розпочнуться активні перемовини з парламентарями про пошук рішень у вигляді конкретних законопроектів, які до речі вже підготовлені профспілками і передані на розгляд законотворцям.
     На мітингу виступили профспілкові активісти – учасники пікетування.

Джерело


Дата: 12.06.2015 |


Посилання 


 

 
Вверх