Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30


Україна та ЄС підписали економічну частину Угоди про асоціацію.

    Україна та Європейський Союз підписали економічну частину Угоди про асоціацію, що передбачає створення зони вільної торгівлі.

    Документ підписали під час саміту ЄС 27 червня у Брюсселі від європейської сторони – президент Європейської Ради Герман ван Ромпей, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. З українського боку підпис поставив президент Петро Порошенко.

   Економічна частина угоди передбачає глибоку економічну інтеграцію України з ЄС, а також створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

    Угоду про асоціацію між Європейським Союзом та Україною мають ратифікувати всі 28 країн-членів ЄС та Київ.

    Проте раніше Європейська Рада схвалила тимчасове застосування певних частин угоди, що почнуть діяти ще до того, як усі країни-члени ЄС ратифікують документ. До таких частин належать положення про зону вільної торгівлі, дія яких розпочнеться, за очікуванням сторін, з осені 2014 року після ратифікації документа українським парламентом.

    Як відомо, політичну частину Угоди про асоціацію Україна-ЄС було підписано 21 березня поточного року.

    Перший заступник міністра закордонних справ Наталія Галібаренко днями повідомила, що ще до ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та країнами-членами Євросоюзу і після її ратифікації Україною розпочнеться тимчасове застосування більшості положень цього договору.

    «ЄС зацікавлений у тому, щоб ратифікація угоди відбулася найближчим часом, уряд України також зацікавлений у тому, щоб парламент схвалив угоду про асоціацію, тому що навіть без ратифікації її іншими державами-членами ЄС запускається процес її тимчасового застосування», – сказала вона.

    Таким чином, за словами Наталії Галібаренко, першого дня другого місяця після дати передачі в ЄС документа про ратифікацію угоди Україною розпочнеться його тимчасове застосування.

    Раніше високопоставлений європейський дипломат повідомив, що для початку тимчасового застосування угоди також необхідно здійснити багато інституціональної роботи, зокрема, щодо створення Ради асоціації, відповідних комітетів та підкомітетів.

    Київ також очікує, що в умовах асоціації буде прискорено процеси, пов’язані з виконанням Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС, що дасть змогу вже з 1 січня 2015 р. ввести для українців безвізовий режим для поїздок до країн Євросоюзу.

Джерело


Дата: 28.06.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх