Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


У Волинській ОДА імітують боротьбу з корупцією?

    Громадські активісти Волині визнали незадовільним звіт про роботу сектора взаємодії з правоохоронними органами, з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації, що містив лише загальні фрази.
    Про це йшлося під час засідання громадської ради при Волинській облдержадміністрації 25 грудня.
    Про роботу сектора доповідав його начальник Богдан Головатий. З його слів, підрозділ здійснює роботу в напрямку взаємодії з правоохоронними органами, наприклад, здійснення експертизи нормативно-правових актів та розпорядчих документів, які видає облдержадміністрація.
    Він також повідомив, що законом щодо запобігання корупції, що вступає в силу у квітні наступного року, передбачено створення нової програми протидії корупції в області, до якого закликають долучитися представників громадської ради. Постанова Кабміну, з його слів, уповноважує створити підрозділи із запобігання корупції у кожному органі державної влади та рекомендує утворити такі підрозділи в кожному органі місцевого самоврядування.
    Членів громадської ради не задовольнив звіт чиновника, який містив лише загальні фрази та не містив жодної інформації про конкретні дії, які сектор здійснив у сфері боротьби з корупцією.
    Звіт дехто називав просто «говорінням», адже у ньому не йшлося про контроль за роботою райдержадміністрацій, наприклад, конкретні дії щодо протидії корупційним діям під час виділення земельних ділянок у Горохівському та Ківерцівському районах.
   Звіт називали «казенним, у дусі старої влади», ганебним та окозамилюючим.
    Як відповів на зауваження громадських активістів очільник сектора, виявлення корупції РДА не входить у компетенцію його підрозділу, також сектор не займається зверненнями громадян. Йдеться, мовляв, лише про виявлення корупційних дій у роботі апарату ОДА.
    Головатий запевнив, що на рівні облдержадміністрації фактів корупції не виявили, а востаннє один із чиновників ОДА поніс адміністративну відповідальність ще у 2012 році.
    Своєю чергою, члени громадської ради визнали роботу сектора незадовільною, а його керівника «не на своєму місці». Звіт навіть не бажали приймати до уваги, тому що «не можна прийняти до уваги нуль». Дехто із членів ради зауважував, що такі підрозділи повинні контролювати Самооборона Волині та Правий сектор, а поки ця структура не працює, лише веде статистику.
    Богдан Головатий запевняв, що його сектор, у якому працює лише двоє працівників із зарплатою приблизно дві тисячі гривень, не є спеціально уповноваженим підрозділом у боротьбі з корупцією, а розслідувати корупційні діяння – справа МВС та СБУ.
    Після численних висловів обурення звітом чиновника, члени громадської ради, на пропозицією голови ради Ігоря Дильова, вирішили доручити детально розібрати роботу цього органу під час засідання комісії з питань національної безпеки та оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції громадської ради при ОДА.

Джерело


Дата: 26.12.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх