Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


У нічному патрулі: разом із міліцією Луцьк охороняють громадські активісти і приватні фірми

В охороні громадського порядку у Луцьку, окрім правоохоронців та представників громадських організацій, беруть участь приватні охоронні фірми, зокрема «Арсенал», «Скорпіон пульт», «Феміда». 

Загалом щодня на вулиці населених пунктів виходять більше 150 представників громадських формувань, в тому числі колишні афганці, десантники, автомайданівці. Охоронні фірми також надають свій транспорт. 

Спільна нарада в обласному управлінні міліції20 березня під час спільної наради в обласному управлінні МВС України у Волинській області, у якій взяли участь правоохоронці, недержавні охоронні структури і громадські організації, йшлося про створення громадських формувань, які б допомагали охороняти громадський порядок. 

Зокрема, закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» дає право членам громадських формувань виходити на охорону громадського порядку і наділяє їх певними повноваженнями, в тому числі отримати травматичну зброю. До слова, як повідомили на нараді, з початку року на Волині в громадських місцях скоєно 93 злочини. Тоді як торік на цей час вже було зафіксовано 149. 

***

 Репортер ВолиньPost взявся подивитися на те, як сьогодні працюють патрулі громадської безпеки у Луцьку. Для того журналіст став одним з членів патрульного екіпажу - йому вдалося потрапити «на борт» представників громадської організації «Спеціалізований загін сприяння міліції «Правопорядок». Ця організація, до слова, створена майже десять років тому на базі приватної групи охоронних компаній «Скорпіон пульт»

Пункт збору бажаючих взяти участь у патрулюванні зараз розташований у міськвідділі міліції на вулиці Грибоєдова. Перед кожним чергуванням у актовому залі міськвідділу проводять інструктаж. Керівництво міліції нагадує, що спілкуватися з громадянами треба ввічливо, показувати посвідчення і, у разі необхідності, викликати спеціальну групу. 

Здавалося б, після того, як «революція» в Луцьку закінчилася, на вулицях стало безпечніше. Але про небезпечність роботи патрульних нагадують вже на інструктажі. 

- Хто з представників громадськості хоче отримати бронежилети? - запитує міліціонер. 

- А є така необхідність? - цікавиться самооборонівець. 

- Як хочете. Кожен за своє життя сам відповідає

... Патрулі, як правило, виїжджають на чергування о 20 годині та працюють до ранку. 

*** 

Один з екіпажів спеціалізованого загону сприяння міліції «Правопорядок», який бере участь у патрулюваннях на вулицях містаСідаємо в автомобіль, у якому, окрім журналіста - двоє представників «Правопорядку» і міліціонер. Перший виклик надходить із вулиці Потебні. Про нього рацією повідомляє диспетчер. Розповідають, що на одному із об'єктів «спрацював датчик». Саме такими датчиками обладнані об'єкти, які охороняє фірма, через них диспетчер у координаційному центрі дізнається про можливу небезпеку і розсилає екіпажі.

Також диспетчери реагують на натискання тривожних кнопок. Однак причина виклику на Потебні виявляється досить банальною - проблеми з електронікою. Вдень тут працював електрик, який, можливо, щось «накрутив» із датчиками. 

Таких викликів буває багато, бо працівники підприємств, часто порушують роботу сигналізації, - пояснює командир відділення Василь Можар

*** 

Більшість часу нічні патрулі Луцька проводять у боротьбі із «зеленим змієм». 

«Революції проходять, а люди, як пили, так і п'ють. Найбільша проблема в Луцька в такий час - це нічні клуби. Бо п'є, переважно, молодь, яку тягне на «подвиги», - розповідають охоронці. 

Серед найбільш «кримінальних районів» називають Красне, 40-й квартал та Львівську. Хоча у будні тут відносно безпечно. Проте бувають дні, коли виклики ідуть один за одним. Особливо п'ятниця та субота, коли люди «відпочивають» за чаркою. 

По рації дізнаємось, що в іншій частині біля бару «У Наталки» самооборонівці «воюють» з неадекватними відпочивальниками. Але це «видовище» нам не довелося побачити, бо туди виїхали вже достатньо екіпажів. 

«Такі інциденти, наче дитячі іграшки у порівнянні з тим, що відбувалося у місті у 90-х. Тоді навіть доходило до стрілянини та вибухів», - пригадує Можар. Нині ж після вторгнення російських військ українці стали більш згуртованими. «Те, що 20 років не могли ми зробити, зробив Путін, хоча таким ненормальним методом... В голові не вкладається, як ми можемо з росіянами воювати. У багатьох же там родичі... », - міркує він. 

Як і більшість українців, патрульні теж обговорюють ситуацію в Криму і стан Збройних сил. «От дочекалися, треба було ще більше армію скоротити!», - обурюється «скорпіонівець». Розповідають, що готові іти на війну, якщо буде призов, але поки працюють тут, бо порядок треба зберігати і в Луцьку.
«Ми вже на мобілізацію записані, треба буде, то підемо... Тут теж потрібно стежити за порядком. Багато є бажаючих походити вулицями у масках, із битами. Патріотизм - це добре, але не треба опускатися до анархії», - пояснює один із охоронців. 

Довелося почути і нарікання патрульних на погані дороги, бо усе чергування проводять на колесах. 

- На яких вулицях найбільше ям? - запитую. 

- Та всюди, по-суті, одна суцільна яма, - узагальнюють. 

За вечір патрулі перевіряють ще кілька об'єктів, однак, на щастя, крадіжок та нападів не виявляють. 

Антон БУГАЙЧУК

 

Джерело


Дата: 24.03.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх