Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728


Тетяна Іовенко: майбутнє за тими профспілками, які шукатимуть не конфлікт, а компроміс

Голова Волинської обласної організації приватних роботодавців торгівлі і комерційної сфери Тетяна Іовенко позитивно сприймає інформацію про те, що в Україні, зокрема на Волині, з’явився новий захисник інтересів трудівників і працедавців – Профспілка «Інновація».

Про це вона сказала в інтерв’ю «Волинь-Інновації», яка розпочинає нову рубрику «Авторитетно про профспілку».

 - Два роки підприємництво працює в умовах нового Податкового кодексу, чи відчутне обіцяне полегшення?

- Насправді не так вже і страшно працювати за зміненими правилами, проте потрібно продовжувати «пом’якшення». Скажімо, необхідно нашій державі зменшити навантаження на фонд заробітної плати. Підприємства платять майже 42% до єдиного соціального внеску – це досить велике навантаження. Цікавилася досвідом Польщі та інших країн Європи. Там 50 % платить роботодавець, і стільки ж – наймана особа. Коли міністром соціальної політики ще був Сергій Тігіпко, то вже доходили до моменту зменшення єдиного соціального внеску, але відбулися вибори до Верховної Ради 2012 року і ця ініціатива десь «заговорилася».

Якщо з боку податкової тиск дещо послабився, її працівники намагаються йти нам на зустріч, то зросла кількість контролюючих органів, які мають право на перевірки.

Але наголошую: має бути стимул до сплати податків. Зокрема, в Податковому кодексі написано чітко, що будь-який суб’єкт господарювання, крім великого бізнесу, має право подавати декларацію та звітність за бажанням: через пошту, особисто, чи в електронному вигляді. Але є такі випадки, що весь бізнес заставляють взяти електронні ключі. Я не кажу про великі суб’єкти господарювання: вони мають когорту юристів, бухгалтерів, які безпосередньо тільки тим і займаються. Недоречно вимагати цього в 65-70-річного підприємця, який надає послуги чи торгує на ринку.

Я є членом Громадської ради при головному управлінні Міністерства доходів та зборів у Волинській області, то допомагаємо це питання вирішити. Але не слід кожному чиновнику перекручувати закон, як заманеться, бо таким чином бізнес стає залежним від бюрократії.

- Як поводяться інші контролюючі органи?

- Нині надано великі повноваження інспекції із захисту прав споживачів. Вона перебрала на себе повноваження санітарної служби. Як на мене, всі суб’єкти господарювання, особливо на ринках, мають бути в рівних умовах. Проте є люди, які торгують на базарі буквально «з землі». Це не тільки таїть небезпеку, а й позбавляє відповідальності. А коли в тебе є всі документи на право займатися підприємницькою діяльністю, тебе можна оштрафувати.

Кодекс треба постійно удосконалювати. Велике прохання від усього бізнесу: і великого, і малого, щоби була стабільність. Не можна змінювати законодавство посеред року, як це зробили у 2013-му, змінивши звітність по єдиному внеску. Це вносить колапс в першу чергу в роботу самих службовців, які виявилися не готовими до таких нововведень.

Якщо ми йдемо до налагодження контакту між владою та бізнесом, то він повинен бути на паритетних засадах. Як представник громадської організації прекрасно розумію, що крок не може бути з одного боку – має бути взаємність.

- Хто нині захищає підприємця?

- Громадські організації, як представники громадянського суспільства, присутні в громадських та координаційних радах, створених при державних органах. Ми пропонуємо альтернативні рішення, шукаємо компроміс. На жаль, зворотній зв'язок надто повільний через величезну бюрократичну машину.

- Чи виконує свою роль Держкомпідприємництво?

- Не вважаю, що сьогодні ця інституція під керівництвом пана Бродського виконує належні функції. Пропозиції Держкомпідприємництва не полегшують ведення підприємницької діяльності. Громадські організації хочуть бачити проекти законів, обговорити їх, вносити пропозиції.

- Чи можуть профспілки захистити підприємця?

- Профспілки мають перейняти роль того органу громадянського суспільства, який би ревниво захищав людину праці. На моє переконання, більшість із них створено на папері. Я не бачу чіткого захисту людини. Проект Трудового кодексу мав би активніше захищати працівників. Сьогодні можуть звільнити людину в один день. Так би не трапилося там, де є трудовий договір. Профспілка має бути створена на кожному підприємстві, щоб і бути посередником між власником і трудовою спільнотою. І це не все. Профспілки повинні брати участь розробці законопроектів, обговорювати їх, втручатися. Закордоном галузеві профспілки відіграють велику роль, не зважаючи на те, в чиїй власності компанія.

- Чи є майбутнє у Профспілки «Інновація»?

- Якщо профспілка – це такий собі конгломерат, де дотримується субординація, де рядові члени відчувають реальний захист – вона має майбутнє. Бо успіх чекає ті профспілки, котрі шукатимуть не конфлікт, а компроміс. Їх роль бути регенератором у відносинах між роботодавцями і найманою особою. Добре, що «Інновація» прагне захистити і самого роботодавця, діяльність якого пов’язана з великою кількістю ризиків. Адже самі підприємці не мають достатньо юридичних знань, їх треба захищати в правовому полі. Привабливо профспілка урізноманітнила перелік своїх «традиційних продуктів» дисконтною програмою. Якщо члени «Інновації» відчують захист профспілки, тоді можна буде говорити про впевнене майбутнє.


Довідково:

Тетяна Іовенко, підприємець

Народилася у Житомирській області в сім’ї службовців.

Заочно закінчила Луцький педінститут.

Заснувала в 2000 році Волинське представництво Спілки орендарів і підприємців України,

в 2010 році - Волинську обласну організацію приватних роботодавців торгівлі і комерційної сфери.

 

Життєві переконання:

«Народ України вартий того, щоб жити в самодостатній країні».

«Бізнес не повинен пікетувати, він повинен заробляти гроші і сплачувати податки. Але це можливо тільки тоді, коли спокійно, бо гроші люблять тишу».

 

 


Дата: 07.02.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх