Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


Що турбує вояків у зоні АТО?

Найкраще, що можна зробити для військових на Сході, це забезпечити позитивні новини з тилу – психолог.

    Волинські дітлахи малювали малюнки і писали листи військовим, які беруть участь в антитерористичній операції. 17 липня психолог, яка працює в зоні АТО, Оксана Бєльська привезла відповідь солдатів для дітей. Відповідь від військових психолог передала голові правління Волинського обласного відділення Дитячого фонду України Олені Грінченко. За словами Оксани Бєльської, коли боєць опиняється в складних умовах війни, вкрай важливо подарувати йому таку іскорку тепла.

    Психолог розповіла, що дитячі малюнки розвісили в палатці й було дуже зворушливо бачити реакцію вояків на таку експозицію. «Уявіть собі автомат, а за ним висять дитячі малюнки», - ділилася вона.

    За словами Оксани Бєльської, для військових дуже важлива підтримка громадськості. На жаль, нині засоби масової інформації висвітлюють переважно негативні аспекти АТО. Відповідно це впливає на моральний стан воїнів.

    Головне для кожного солдата, зі слів психолога, знати, що вдома все добре. Оксана Бєльська навела приклад, коли один військовий був засмучений не через воєнні дії, а через те, що в сім’ї немає грошей, аби заплатити за доньку в дитсадочку. Також був випадок, коли вагітна дружина подзвонила чоловікові й розповіла, що вдома перегоріла лампочка, а вкрутити вона її не може. З сусідами ж жінка не спілкується, оскільки ті вважають її дружиною вбивці.

   Тож психолог зауважила, що в планах – започаткувати спільно з Міністерство оборони соціальний проект, в рамках якого працювали б гарячі лінії. Допомога буде орієнтована як на солдатів, так і на їхні родини. Аби навіть ситуацію з перегорілою лампочкою можна було б вирішити за допомогою волонтерів.

    Принагідно Оксана Бєльська закликала Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, де діє факультет психології, долучатися до допомоги військовим. «Ситуація, коли моя хата скраю, йде на руку ворогу», - наголосила вона.

    Психолог розповіла, що посттравматичному синдрому бійців АТО немає аналогів, адже це навіть не так званий Афганський синдром. В окопах перебувають поруч різні люди: досвідчені військові, новобранці, люди з різним досвідом і освітою. Відповідно вони мають різні ступені психологічного навантаження.

    Наразі Міноборони дозволило, щоби в зоні АТО працювали як цивільні, так і воєнні психологи. Воєнний психолог може налаштувати, спрямувати бійця в умовах бойових дій. А цивільний часто потрібен просто, щоби вислухати людину. До слова, зараз організовують групи для психологів, охочих поїхати на Схід.

    Оксана Бєльська зауважила, що солдати звертаються до психологів не тільки з побутовими проблемами, але й зі страхом, невпевненістю, нерозумінням, що робити. Часом у бійців буває безсоння і тоді їх потрібно просто вислухати. Окрім того, військових мучить комплекс людини, якій вдалося вижити, почуття вини, сором за свій страх.

    Загалом же психолог наголосила, що найкраще, що можна зробити для військових на Сході, це забезпечити позитивні новини з тилу.

 

Джерело


Дата: 17.07.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх