Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Березень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Рівень зарплати держава і бізнес спроможні підняти вдвічі

Зарплата громадян України нині щонайменш в два рази, а в середньому в 5-15 разів менша, ніж у сусідніх країнах за абсолютно однакову працю. Про це заявив заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк.

Більш того, зазначив він, бізнес закладає на заробітну плату лише 7-8 відсотків від загальних затрат. А це в 3-5 разів менш ніж в європейських країнах. На його думку, підвищення зарплати вдвічі-втричі абсолютне є спроможнім для держави та бізнесу і це є основною із головних вимог профспілок.

«Зрозуміло, якщо є така ганебно низка заробітна плата, відповідно є ганебно низкою пенсійне забезпечення наших ветеранів, - сказав далі заступник голови ФПУ. - Вкрай неприйнятною є заборгованість із заробітної плати, адже 150-250 тисяч працівників щомісяця несвоєчасно отримують зарплату. В результаті маємо український феномен поширення бідності серед працюючого населення. Ми запропонували новій владі провести діагностику соціальних хвороб. Про це розповіли міністру соціальної політики Людмилі Денисовій. Ми пропонуємо визначити зони соціальної несправедливості, дискримінації в сфері праці і якнайшвидше сформувати «дорожню карту» подолання цієї несправедливості. Повноцінний соціальний аудит в країні є вкрай необхідним для будівництва нової соціально справедливої країни».

 «Ми звернули увагу на те, що неможна формувати соціальну політику на так званому прожитковому мінімуму, який був сформований у голодному 2000 році, - підкреслив Сергій Кондрюк. - Профспілки пропонують базувати розрахунки всіх соціальних стандартів на раціональному споживчому бюджеті, враховувати і потреби сім’ї. Безперечно, на цьому має базуватись і мінімальна заробітна плата, яка має враховувати всі податки. Ми говоримо про те, що сьогодні заробітна плата має бути такою, щоб людина могла би оплатити абсолютно всі потреби, необхідні для життєдіяльності і нарешті інвестувати в українську економіку, будівництво житла, охорону здоров’я».

Сергій Кондрюк наголосив на тому, що ФПУ пропонує широкий спектр реформування системи оплати праці, де заробітна плата має бути основним інвестиційним заходом для розвитку соціальної держави і виходу із сучасної кризи.

«Ми жорстко ставимо питання необхідності подолання такого антисоціального, антиконституційного явища як заборгованість із заробітної плати, - сказав представник ФПУ. – Ми власне пропонуємо три речі, які допоможуть вирішити цю проблему назавжди.

Перше – ми маємо примусити наших роботодавців на активно працюючих підприємствах не користуватись заробітною платою як фактично безкоштовним кредитом. Для цього пропонуємо запровадити економічні санкції до роботодавців і економічний захист до працівника. У разі затримки зарплати працівник має отримати таку компенсацію як роботодавець взяв би гроші в банку і мав би повертати.

Друге - коли підприємство є фактичним банкротом і не має ресурсів, це має бути шлях запровадження державної гарантійної допомоги, яка має повертати працівнику заборговану зарплату за рахунок механізму страхових внесків. Безперечно, тут маємо використовувати механізм трудових спорів. При цьому людина має мати можливість не чекати дотацій від держави, а заробити собі хоча би на мінімальну пенсію. А для цього мінімальна зарплата має бути 2600 гривень.

Трете – зараз у ЗМІ обговорюється тема щодо готовності нової влади виконати будь-які вимоги МВФ. Міністр соцполітики спростувала під час нашої зустрічі цю тезу. Вона сказала, що зараз йде «зондування» Фондом готовності України сприйняти цей кредит. Але в пресі поширювались вислови високопосадовців, де вони заявляли про готовність безперечно виконувати всі вимоги МВФ. ФПУ категорично виступила проти такої позиції. Зокрема це стосується питання ціни на газ. Проте постає запитання: а чому проголошується відкритість, необхідність громадського контролю, публічного обговорення і у той же час цей принцип у даному разі не працює? Вважаю, суспільству пора дати відповідь запитання: куди ділось національне багатство – газ вітчизняного видобутку. Яким чином певні клани, які сидять на газової трубі або на газових свердловинах, стають мільярдерами? У той же час чомусь треба підвищувати тарифи для населення? Можливо і потрібно проводити непопулярні реформи, але ці реформи мають бути прийнятними для суспільства, зрозумілими населенням України. Така принципова позиція Федерації профспілок України і ми будемо її відстоювати на всіх рівнях».

 

Джерело


Дата: 15.03.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх