Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Профспілка захистила незаконно звільненого керівника

Завдяки первинному осередку профспілки «Інновація» суд поновив на роботі успішного керівника підприємства.

У Голопристанському районі, в Геройському (Херсонська область) добували сіль протягом багатьох століть. Але останнім часом на долю підприємства випало чимало труднощів. У 2004 році його очолив Станіслав Гречуха, тоді завод ледве тримався на плаву.

Попередній керівник майже довів підприємство до банкрутства, створивши фіктивний борг в 1 млн грн. Ніхто не вірив, що підприємство знову стане на ноги. Однак завдяки зусиллям нового директора солезавод знову почав функціонувати, штат співробітників збільшився з трьох до шістдесяти чоловік, а виробництво стало називатися ДП «Геройське дослідно-промислове підприємство».

Підприємство приносить стабільний дохід, щорічно виробляє 6-7 тисяч тонн солі, до того ж забезпечує мешканців села робочими місцями. На солезаводі створена первинна профспілкова організація профспілки «Інновація», до якої увійшла більшість співробітників.

У листопаді минулого року наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України виконуючий обов'язки директора Станіслав Гречуха був звільнений. Звільнений у період, коли один контракт вже закінчився, а наступний не був укладений, тому директор, який більше дев’яти років успішно керував підприємством, був у статусі в.о. Звільнення відбулося без погодження з місцевою обладміністрацією, на його місце був призначений представник однієї зі східних соледобувних областей. На захист керівника встав трудовий колектив, профспілкова організація, ділові партнери та представники органів місцевої влади.

У зверненні трудового колективу до голови Херсонської обласної організації профспілки працівників малих і інноваційних підприємств Валентина Пеньковського йдеться: «Ми не хочемо, щоб підприємством керувала випадкова людина, і з нашим солезаводом сталося те саме, що і з Генічеським, який вже більше 10 років не працює і перебуває у стадії ліквідації. Адже там не було нормального керівника, який би відстоював інтереси підприємства».

Зусилля профспілки й інших захисників не минули дарма. Голопристанський районний суд Херсонської області ухвалив рішення про скасування наказу Мінагрополітики та продовольства про звільнення Станіслава Гречухи і його відновлення на посаді з 7 листопада 2013 року.

Джерело


Дата: 17.01.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх