Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Про стан захисних споруд говорили на комісії громадської ради

    Більше 85 відсотків населення Луцька не матиме, де укритися, якщо настане потреба.

    За часів незалежності в Луцьку не обладнано жодного захисного укриття, так званого бомбосховища, де люди можуть пересидіти в разі техногенної чи природної небезпеки. Сконструйованих за радянських часів бомбосховищ майже ніхто не доглядав, а при будівництві спальних районів їх просто не передбачали.

    За інформацією, яку підготував на засідання комісії з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції громадської ради при ВОДА Іван Корецький, 185 тисяч із 216-ти тисяч луцького населення не матиме, де перечекати загрозу в разі необхідності.

   Тепер, коли ситуація в країні змусила владу повернутися до цього питання, оголилося багато проблем, які треба вирішувати зовсім по-інакшому. Зокрема, зважаючи на новітні військові технології, бомбосховища на тривалій відстані від житла не врятують мешканців, які просто до них не встигнуть добігти. Не вирішить ситуації і надія на підвали, адже у 20 % будинків їх немає.

   «На проспекті Волі у колишньому приміщенні обкому партії, де був штаб області, керівництво СНУ на 80% зайняло підвальне приміщення архівом, - деталізує Іван Корецький. – Чи зможуть вони за 12 годин, як це вимагається в разі потреби, звільнити його».

    За інформацією в.о. начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Луцької міської ради Миколи Радя, ще в 90-х роках сховища вивели з підпорядкування Міноборони і передали держадміністраціям, згодом перевівши у статус «підвальних приміщень», аби їх можна було приватизувати. Наразі майже 40% захисних споруд Луцька не готові до використання. Частина перетворилася в бари, склади, майстерні, окремі – підтоплені та знищені.

    Як вихід із ситуації Микола Радь пропонує: «Для забезпечення 100% укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і в особливий період управління доповнити статтю 32 глави 7 Кодексу цивільного захисту України таким пунктом: «Суб’єкти господарювання усіх форм власності зобов’язані підтримувати в  готовності та надавати у разі необхідності підземні, підвальні, цокольні приміщення в житлових будинках та інших спорудах для укриття населення».

    За словами Миколи Радя, ще менш суттєва перепона – відсутність інформації про кількість проживаючих в кожному будинку. Пригадує з практики, коли тривалий час не могли з’ясувати, скільки людей мешкає в будинку, що обвалився на Рівненській. 

    Щодо діючих бомбосховищ, то такими можна назвати укриття на ПАТ «SKF-Україна», «Волиньгаз», «Електротермометрія», на залізничному вокзалі, в драмтеатрі, в Луцькій міській клінічній лікарні, технічному університеті.

    На комісії з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції прийнято рішення повернутися до цього питання через місяць, перевіривши, як виконано доручення голови ВОДА про приведення в готовність захисних споруд цивільного захисту та забезпечення укриття населення, адресоване райдержадміністраціям та відповідним управлінням. 

 

Фото з сайту: VIP


Дата: 16.10.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх