Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


«Правопорядок» дбатиме про безпечне перебування малюків у дитсадках Луцька.

 

    Проект «Підвищення рівня безпеки дітей у дошкільних навчальних закладах шляхом впровадження системи безпеки «тривожна кнопка» презентували у Луцьку.

    Як розповів президент Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив Петро Лавринюк, проект став одним із переможців конкурсу місцевих ініціатив, та отримав фінансування в сумі 25 тисяч гривень з обласного бюджету. Його партнерами є Луцька міська рада та громадська організація «Спеціалізований загін сприяння міліції «Правопорядок».

   Зі слів Петра Лавринюка, проект актуальний, адже питання безпеки дітей у зв’язку із подіями на Сході України важливе. Метою проекту є сприяння створенню ефективної системи надання послуг із забезпечення безпеки дітей у ДНЗ Луцька. Зокрема, планується встановити системи безпеки «тривожна кнопка» у дитячих садочках міста (суть системи полягає у кнопці у вигляді брелока, який перебуватиме у керівника ДНЗ або у сторожа). Дошкільні заклади, як відомо, не підлягають охороні приватними чи державними службами.
    Наразі «тривожні кнопки» встановили за кошти батьківських комітетів у трьох дошкільних навчальних закладах Луцька - ДНЗ №35, 31 та 10.

    Попередню роботу щодо проекту розпочали ще торік – представники «Правопорядку» обстежили всі дошкільні навчальні заклади (внутрішні приміщення і зовнішні території) та надали адміністраціям ДНЗ акти з рекомендаціями і висновками за результатами обстежень. А також розробили концепцію підвищення безпеки у цих закладах.

    У рамках проекту планують організувати конкурс серед батьківських комітетів на встановлення цієї системи на умовах співфінансування. Абонплату за використання «тривожних кнопок» (50 гривень щомісяця з кожного ДНЗ) сплачуватимуть за кошти міського бюджету. А монтажні роботи зі встановлення системи безпеки ГО «Правопорядок» здійснюватиме за власні кошти, як – і навчання персоналу дошкільних навчальних закладів.
    Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук зазначив, що торік йшлося про вирішення проблеми збереження майна у дитячих садочках в період відсутності персоналу (вночі), нині, у зв’язку із ситуацією в Україні, на перше місце вийшло питання безпеки перебування дітей у ДНЗ. З його слів, протягом останнього місяця з'явилися декілька проблемних питань, які виникли у зв’язку з тим, що молодики проникли у садочок та завдали збитків. Нині встановити тривожні кнопки потрібно ще у 37 дошкільних навчальних закладах Луцька.
    Представник ГО «Правопорядок» Сергій Чемерис повідомив, що у місті збільшується кількість випадків дрібного хуліганства та крадіжок майна, тому питання встановлення «тривожних кнопок» лише загострилося. До того ж, у зв’язку із подорожчанням валют збільшилася вартість встановлення систем безпеки (закупівельна вартість обладнання збільшилася із 1700 до 2820 гривень). З його слів, у закладах, де вже встановлені «тривожні кнопки», були випадки, коли завдяки системі безпеки було збережене майно та здоров’я працівників. У проекті йдеться і про пожежну сигналізацію, і про відеонагляд – ці питання вирішуватимуть у майбутньому.
   Як пояснив Святослав Кравчук, міська влада намагатиметься віднайти можливість фінансувати проект поетапно. Зокрема, після встановлення «тривожних кнопок», яке планують завершити до нового року, вирішуватимуть проблему відеонагляду. Питання про дофінансування проекту планують розглянути під час вересневої сесії Луцькради.

 

Джерело


Дата: 20.08.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх