Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30


Пора бути сміливими наживати собі ворогів

   Такий вислів одного із членів комісії громадської ради при ВОДА з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції став лейтмотивом її першого засідання.

   Не зважаючи на те, що порядок денний засідання цієї комісії передбачав лише формування керівних органів та планування власної діяльності, усі присутні проявили неабияку активність і бажання працювати в означених сферах. Пріоритетними стали «оборонний» та «антикорупційний» напрямки. Як наслідок, було прийнято рішення обрати два заступники голови. 

   Очолив комісію Андрій Горошко – голова правління Волинського відділення ГО «Об’єднання ветеранів розвідки України». Він щойно повернувся зі сходу країни і поділився гнітючими враженнями від умов, в яких досі перебувають наші військовослужбовці.

   Андрій Горошко також має практику роботи в секторі громадської оборони державних органів влади, тому з власного досвіду знає слабкі місця «оборонної» та «антикорупційної» діяльності держадміністрацій. 

   Його заступниками стали Віктор Галас – член Волинської обласної ГО «Громадських рух соціальних ініціатив учасників бойових дій, ветеранів військової служби та працівників правоохоронних органів» та Юрій Анцух – виконавчий директор об’єднання організацій роботодавців Волині. Секретарем комісії обрано представницю профспілки «Інновація».

   На запрошення голови громадської ради Ігоря Дильова у роботі комісії взяв участь головний спеціаліст із питань оборонної роботи апарату ВОДА Віктор Шрамко. Він надав інформацію зокрема про те, в яких ліках мають необхідність учасники АТО, що перебувають у військовому госпіталі в Луцьку, та потреби однієї з військових частин.

   Віктор Шрамко акцентував увагу на соціальному захисті учасників антитерористичної операції та сімей загиблих, які наразі залишаються поза законодавчим полем. Зокрема йдеться про те, що закон не дозволяє надавати статус учасника бойових дій померлим, а тому рідні військовослужбовців, що полягли, не можуть скористатися особливими пільгами. Вже надіслано пропозицію до столиці внести зміни на користь сімей загиблих. Усім їм вже виплачено страховки, а нині триває пошук фінансів для житла.    

   Проте у невизначеному соціальному становищі залишаються поранені бійці та ті, хто перебуває в гарячих точках. Адже в багатьох із них у військових квитках значиться далеко не східний регіон. Відтак військовослужбовцям пропонують… запам’ятовувати своїх колег, як можливих майбутніх свідків. Бо немає гарантії, що не трапиться доводити свій воєнний статус в судах.

   Члени комісії громадської ради з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції зійшлися на необхідності створити моніторингову групу, яка могла б перевіряти бойову екіпіровку воїнів перед відправкою на схід, аби цього потім не робили стривожені батьки, перекриваючи траси, і, певною мірою, деморалізуючи своїх синів.

   «У кожного з нас є бажання активно працювати», - поділився думкою член комісії, голова Волинської організації «Інновація» Віктор Сирота, назвавши роботу засідання конструктивною.

 


Дата: 26.06.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх