Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Податкова реформа в Україні: несправедлива справедливість

    83,6% населення країни становлять незаможні, бідні і злиденні громадяни та всього 0,05% - володіють надбагатствами.

    На звернення Профспілкової Сторони НТСЕР щодо профспілкових пропозицій з подальшого реформування податкової системи (в рамках виконання рішення засідання НТСЕР 15 вересня ц.р.) від Державної фіскальної служби України отримано відповідь, в якій ДФС надає здебільше ухильні та поверхневі коментарі, а в деяких випадках конкретно не підтримує профспілкові зауваження й пропозиції, за винятком тих, які призведуть до збільшення доходів бюджету (стосується збільшення акцизів на алкоголь та тютюн).

    Зокрема, ДФС не підтримала зауваження й пропозиції щодо забезпечення соціально справедливої податкової системи шляхом:

- встановлення неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та впровадження до всіх видів доходів єдиного принципу – оподаткування прибутку, оскільки такі зміни призведуть до недоотримання місцевими бюджетами надходжень з податку на доходи фізичних осіб;

- удосконалення порядку надання податкової знижки, зокрема, шляхом запровадження реального механізму віднесення її до складу витрат на лікування та медичне обслуговування;

    збереження:

- неоподатковуваної площі нерухомості зі сплати податку на нерухоме майно;

- податкових пільг соціально важливого значення (зокрема, зі сплати податку на землю дитячими оздоровчими закладами);

- соціально важливої норми із включення до витрат роботодавців відрахувань первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

    Водночас під час національних консультацій з Порядку денного глобального розвитку після 2015 року, які відбулися у 88 країнах усіх континентів, питання створення справедливої системи оподаткування було визнано важливим механізмом для зменшення існуючої різниці між багатими та бідними.

    За даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи 83,6% (!) в Україні складають незаможні, бідні і злиденні громадяни та всього 0,05% населення, які володіють надбагатствами.

    Зважаючи на таку вкрай невтішну картину - з одного боку, та міжнародну підтримку в цьому питанні - з іншого, ФПУ не зупиниться та буде просувати свою позицію, зокрема, через активну участь у засіданнях уряду, урядових та парламентських комітетів, а також під час роботи робочих груп із реформування податкового законодавства та засідань Громадських рад при Міністерстві фінансів України та Державній фіскальній службі України.

Джерело


Дата: 24.10.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх