Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Питання виплати боргу із зарплати в області вирішуватимуть спільно: влада, роботодавці та профспілки

    Учора в облдержадміністрації відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

співголовами якої є: голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голова обласної федерації профспілок Іван Карпомиз, голова правління обласного об’єднання організації роботодавців Володимир Цибульський.        

    Особливу увагу приділено темі погашення боргу із зарплати в області. Як поінформував начальник територіальної державної інспекції з питань праці в області Юрій Бондарчук, ситуація нині – непроста. Хоча інспекція постійно здійснює моніторинг і відповідні перевірки. Зокрема, на 1 серпня ц.р. борг із зарплати становить 13,5 млн. грн. Він сьогодні зафіксований на 20 економічно-активних підприємствах, у точу числі на підприємстві КП «Волиньоблавтодор». За словами Юрія Бондарчука, наразі заборгованість ліквідували ПАТ «Електротермометрія», ТОВ «ФК «Волинь», КП «Зелене господарство міста Луцька».

    За результатами перевірки, інспекція з питань праці склала та передала до суду 28 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за несплату заробітної плати. Порушено ряд кримінальних проваджень. Накладено адміністративних санкцій більше, ніж на 6 тисяч гривень. На 24 суб’єктах господарювання встановлено факти невиплати працівникам мінімальної заробітної плати.

    Як зауважив генеральний директор компанії СП «Модерн-Експо» Петро Пилипюк, нині бізнесу як ніколи потрібно виходити з тіні та чесно платити податки. Зокрема, його підприємство сплатило за 6 місяців до держбюджету 71 млн. грн.

    У свою чергу, голова облдержадміністрації наголосив: «Зусиллями влади, роботодавців та профспілок можна вирішити цю проблему». Окремо, Володимир Гунчик доручив взяти під особливий контроль ситуацію, яка склалась на КХП №2.

    Голова облдержадміністрації також зауважив, що готовий разом із профспілками та роботодавцями обговорювати проблеми та розвиток підприємств області.

    У ході засідання члени ради обговорили проблемні питання у сфері діяльності трудових архівів, а також стан охорони праці на підприємствах області.

    До слова, відповідно до Положення про територіальну тристоронню соціально-економічну раду цьогоріч головує голова обласної федерації профспілок Іван Карпомиз. У 2015-му ж - голова правління обласного об’єднання організації роботодавців Володимир Цибульський.

    Наступне засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради відбудеться у ІV кварталі ц.р., де і прозвітують про зроблене в усіх цих порушених питаннях.

   

Джерело


Дата: 27.08.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх