Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


На Волині напрацьовано позитивний досвід співпраці в інтересах дитини

Image_1_2Volynska_rada_cerkovНа Волині напрацьовано позитивний досвід міжвідомчої співпраці в інтересах дитини. На цьому наголосив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко в ході зустрічі з представниками Волинської Ради Церков. Йшлося про поглиблення співпраці із захисту прав дітей.

Участь в її роботі взяли голови Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук та облради Володимир Войтович, а також Луцький міський голова Микола Романюк.

«Така зустріч є першою в Україні. За одним столом зібралися влада і церква. Маємо спільно думати, як зберегти родину для дитини. Зробити так, щоб кожна дитина, яка осиротіла була під опікою держави. Ми повинні їй гарантувати право виховуватись в сім’ї. А для цього законодавство має різні форми: опіка, усиновлення, прийомна сім’я, будинок сімейного типу», - наголосив Юрій Павленко.

«Рік тому Президент України Віктор Янукович розробив стратегію профілактики соціального сирітства. І сьогодні  захист прав дитини є одним із головних напрямків державної політики», - підкреслив він.

Наголошувалось, що за останні  роки у нашій державі ставлення до дітей-сиріт кардинально змінилося. Чималий внесок тут – церкви. Соціальні працівники мають тісно співпрацювати із священиками особливо у сільській місцевості. Адже, часто-густо, саме священики першими дізнаються про негаразди у родинах.

Volynska_rada_cerkov_1З огляду на це, голова облдержадміністрації зауважив, що волинська церква і влада завжди знаходять спільну мову, коли йдеться про захист прав дітей.  «Ми розуміємо, що у цих питаннях маємо й далі працювати разом, бо на Волині – чужих дітей немає. У 375-ти соціальних фахівців єдина мета - зберегти родину для дитини чи навпаки, - підкреслив він.

У свою чергу, духовенство звертало увагу на важливість попередження виникнення сирітства, як явища.  Також порушувалось питання врегулювання державного механізму розмитнення гуманітарних вантажів.

Серед завдань, які окреслив Уповноважений з прав дитини - реформування інтернатних закладів, зміни у методиках роботи лікарів та психологів з дітьми-сиротами; значна увага – дітям з особливими потребами.

Як повідомив Юрій Павленко, нині на рівні Міністерства відповідно до Національної стратегії профілактики соціального сирітства розробляється план  заходів.  Наразі там  зафіксовано 20 категорій сімей, які потребують державної підтримки.  І Волинь, опираючись на свій досвід, може також  подати власні пропозиції.

 

Джерело


Дата: 12.11.2013 |


Посилання 


 

 
Вверх