Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


На Волині має бути єдиний центр допомоги АТО

    Таку ідею підтримала комісія громадської ради з питань національної безпеки.

    Ідея створити об’єднаний обласний «Координаційний центр допомоги учасникам АТО та членам їх родин» належить представникам громадських організацій, котрі звернулися за підтримкою до комісії громадської ради при Волинській ОДА з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції.

Адже нині виникають питання в різних площинах навколо учасників АТО, членів їх родин, а також пов’язаних із цим державними, волонтерським організаціями й приватними особами. В тому числі є проблеми правильного орфографічно грамотного оформлення документів щодо вантажів 200 й 300, медично-психологічної, волонтерської та інших видів допомоги пораненим і їх рідним, розшуку бійців АТО, які зникли безвісти, допомоги полоненим і їх родинам, доставки волонтерських вантажів. І цей перелік щодня розширюється, оскільки, кількість проблем тільки зростає.

   За словами Руслана Галяса, «в роботі центру зможуть взяти участь усі зацікавлені установи й організації, приватні особи, а його діяльність, безумовно, допоможе ефективніше вирішувати згадані питання шляхом узагальнення відомостей, побудови логістики та координації спільних дій». Він зазначив, що вже проведено відповідні зустрічі з спеціалістами і волонтерами, а також громадськими діячами, які підтвердили своє бажання включитися в роботу. Є також відповідні контакти в зоні АТО та інших областях, ІТ-напрацювання (сайти), транспортні засоби, досвід і практика вирішення цих питань.  

    Члени комісії одностайно підтримали лист-прохання до голови ВОДА щодо створення Центру.

    За засіданні підтримано ще одне звернення до очільника краю щодо створення відділу мобілізаційної, оборонної роботи та роботи з правоохоронними органами, протидії корупції при апараті Волинській облдержадміністрації. За словами автора пропозиції Андрія Горошка (голова комісії), у зв’язку зі скороченням штату відділу і «розпиленням» повноважень окремими секторами порушене управління та взаємодія між силовими органами, що мають брати участь у виконанні планів територіальної оборони району, не уточненні їх завдання на проведення заходів, як в мирний час, так і в особливий період. Не визначений прядок проведення заходів мобілізації, відсутній облік матеріальних засобів, зокрема, автотранспорту, план підготовки та забезпечення майном батальйонів територіальної оборони. Відтак ситуацію зможе виправити об’єднаний відділ.

    На продовження теми голова громадської ради Ігор Дильов запропонував звернутися до управлінь охорони здоров’я та з питань цивільного захисту ВОДА з пропозицією створити на базі Луцької міської лікарні та ТСОУ курсів із надання первинної допомоги. На думку Віктора Сироти (голова обласної організації профспілки «Інновація») варто долучити до справи департамент економічного розвитку, який би організовано залучав на курси підприємства області.

    На засіданні комісії підтримано низку інших важливих пропозицій. Зокрема, Костянтин Байчук запросив активних представників громадських організацій до створення громадської ради при Волинському комісаріаті. 


Дата: 30.08.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх