Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031


Митникам заважає недосконале законодавство

    27 січня 2015 року відбулося засідання Громадської ради при ГУ ДФС, на якому розглянули ряд організаційних питань, проаналізували зміни в податковому законодавстві, але дуже активне обговорення викликало питання щодо роботи Волинської митниці ДФСУ у 2014 році.

    Проблеми протидії корупції в митних органах назрівали роками. Відповідальність у сфері протидії контрабанді та локалізації корупційних діянь у податкових і митних органах покладається на керівний склад відомств, а нині (після їх об’єднання) – на керівні кадри Державної фіскальної служби України. Саме керівники галузі та її структурних підрозділів повинні формувати моральний клімат у своїх колективах, спонукати підлеглих до дотримання законності, виховувати в посадових осіб сумлінне ставлення до служби.

    Волинська митниця ДФС підтримує позицію представників громадських інституцій Волині щодо потреби негайного реагування на корупційні прояви серед співробітників митних органів. У цьому учасників засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Волинській області запевнив в.о. начальника Волинської митниці ДФС Андрій Андрейків
    На зауваження і запитання представників громадськості та запрошених представників бізнесу щодо конкретних випадків необ’єктивного підходу визначення митної вартості та штучного затягування митних процедур, що на думку громадськості створює умови для недобросовісної конкуренції, в. о. начальника Волинської митниці аргументував свою позицію почасти недосконалістю законодавства, і потребою проаналізувати інформацію щодо ймовірних ризиків проведення задекларованих господарських операцій, що генеруються для опрацювання митниками в автоматичному режимі. 

    Водночас представників громадськості цікавили питання кадрових рішень у Волинській митниці ДФС. Зокрема, голова комісії з митних питань Громадської ради при ГУ ДФС Волині Юрій Матчук запропонував керівнику митниці висловити свою думку щодо матеріальної мотивації щойно призначених працівників Волинської митниці, які приїхали працювати в Ягодин з інших регіонів. 
    «Наші нові працівники не пов’язані на Волині кумівством чи родинними зв’язками, тому й працюватимуть відповідальніше. Якщо у представників бізнесу є хоча б мінімальні факти неправомірного втручання в господарську діяльність конкретного суб’єкта господарювання, то митник, який допустив таке втручання, відразу буде звільнений»,- наголосив керівник Волинської митниці. 
    Водночас, в.о. начальника Волинської митниці поінформував про те, що працівники Волинської митниці у минулому році спрямували до держбюджету майже 3 мільярди платежів, що на 206 мільйонів гривень більше проти 2013 року. 
    «Найоб’єктивніший критерій оцінки діяльності - це реальні результати роботи. І працівникам митниці, і представникам громадських інституцій спільно потрібно зробити все, від них залежне, аби бізнес мав можливість розвиватись і працювати. Сумлінне ставлення всіх учасників економічних відносин до виконання своїх обов’язків щодо сплати податків, побудови чесного конкурентного середовища в країні лише сприятиме успішному розвитку нашої країни»,- зазначив голова Громадської ради при ГУ ДФС Волині Володимир Цибульський. 
    Тим часом, представники громадських інституцій Волині в особі заступника голови Громадської ради при ГУ ДФС в області Юрія Анцуха та голови комісії з митних питань Громради при ГУ ДФС в області Юрія Матчука на майбутнє ініціюють розширене засідання комісії з митних питань за участі зацікавлених суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності для вирішення проблемних для бізнесу питань.

Джерело


Дата: 29.01.2015 |


Посилання 


 

 
Вверх