Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Малий і середній бізнес як локомотив економічного зростання Волині

    На зустрічі з членами громадської ради при ВОДА Володимир Гунчик підкреслив, що при розробці та плануванні стратегічних документів керуватимуться кардинально іншими принципами.
    Громадська рада при облдержадміністрації має стати консолідованим органом, який, окрім дорадчих та контролюючих функцій, має бути готовим давати реальні рекомендації владі та брати на себе відповідальність за них. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час своєї першої зустрічі з членами громадської ради, яка нині функціонує при ВОДА.

  

 На переконання голови облдержадміністрації, ця громадська рада має стати єдиним консолідованим органом, до якого би входили представники бізнесу, роботодавців, підприємців, громадських об’єднань, молоді, засобів масової інформації, представників місцевого самоврядування. І своєю діяльністю охоплювати усі аспекти життєдіяльності Волині.

     Володимир Гунчик підкреслив, що він готовий до такого формату роботи. «Громадська рада при владі, якщо вдатися до мови метафор – це щука, щоб не дрімав карась. Тобто це має бути орган, який після консультацій, обговорень, дає рекомендації з тих чи інших питань представникам влади,  несе відповідальність за них, контролює, чи прислухаються до цих рекомендацій. Тобто має бути  повноцінна двостороння співпраця. Я до такої роботи готовий», - наголосив голова облдержадміністрації.

    Володимир Гунчик, оцінюючи стратегічні напрямки розвитку Волинського краю на найближчі п’ять років, виокремив, на його думку, чотири найголовніших. Перш за все він наголосив на розвитку і підтримці малого і середнього бізнесу, як локомотиву економічного зростання краю. «Якщо завтра зміниться кон’юнктура ринків, великий бізнес згорне виробництво і перенесе його в інші регіони чи держави, де це буде вигідно йому. Мали і середній бізнес – це місцеві люди, мешканці нашого краю, які працюють у містах, містечках та селах», - зазначив він.

      З огляду на прикордонне розташування області, ще одним важливим напрямком роботи є розвиток транспортної мережі, модернізація доріг. Сюди, на думку Володимира Гунчика, можна буде активно залучати грантові кошти, адже свого часу наша сусідня держава Польща вклала у свої дороги 72 млрд. євро. «Якщо це вдалося їм, то і ми можемо таким чином діяти. А розбудова доріг потягне за собою і активний розвиток інфраструктури, розвиток малого і середнього бізнесу», - підкреслив він.

     Сільське господарство, розвиток комплексів повного циклу: від вирощування продукції до її переробки, - ще один важливий стратегічний напрямок. «Волинь має потужні ресурси: цьогоріч в окремих господарствах зібрали до 80 центнерів за гектара зернових культур. Гарний урожай цукрових буряків. Тобто є можливості працювати, розвиватися», - сказав голова облдержадміністрації. 

    «Однак поки спеціалізуємося на експорті сировини, а правильним би було, щоб господарства краю виробляли власний готовий продукт», - зауважив він.

    Не оминув Володимир Гунчик і підвищення туристичної привабливості Волині. На його думку, область має потужний потенціал: культурні й духовні пам’ятки, старовинні замки й палаци, озера, ліси, рекреаційні зони. Однак все ще ми залишаємося обабіч туристичних потоків. На переконання голови облдержадміністрації, у цьому випадку, просто необхідно переймати досвід наших сусідів. Вагомим чинником тут стане і відкриття ще одного переходу «Адамчуки-Збереже», який спросить шлях в Україну й на Волинь іноземних туристів.

     «Ці чотири напрямки є пріоритетними на найближчі роки. Адже сюди входить практично усе. Ріст однієї галузі потягне за собою інші», - резюмував Володимир Гунчик. 

     Бюджет області-2105 та Стратегія розвитку регіону до 2020 року  –  до розробки цих важливих документів повинні активно долучатися представники громадськості краю за посередництвом громадської ради при ОДА. Таку думку висловив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час зустрічі із членами дорадчого органу.

     Він зазначив, що ці два напрямки роботи є вкрай важливими для  розвитку регіону і включають себе усі, без винятку аспекти та напрямки діяльності усього господарського комплексу краю: від розподілу коштів і до наукової та культурної діяльності.

   «Майбутнє нашого регіону, його стабільність, економічний ріст – все це нині розглядається через призму цих документів. Це посил до людей: ось такі зобов’язання влада бере на себе», - зауважив голова облдержадміністрації.

   Володимир Гунчик також особливо підкреслив, що при розробці та плануванні таких важливих стратегічних документів віднині керуватимуться кардинально іншими принципами. Тобто напрацювання структури розвитку регіону починатиметься від сільської, селищної ради. Потому вони узагальнюватимуться на рівні району, міста – а тоді – будуть об’єднані в єдину обласну Стратегію. Так само і при плануванні бюджетів.

   «Інакше, коли цифри будуть спускатися зверху, а сільський голова мудруватиме, як йому відремонтувати потім дорогу чи завершити будівництво, про ніякий розвиток і мови йти не може. Час зав’язувати із підходами радянського минулого. Коли верхи віршували, а низи навіть не намагалися виявляти ініціативу», - акцентував голова облдержадміністрації.

   Відтак, він звернувся до членів громадської ради при ОДА делегувати своїх представників до робочої групи із розробки Стратегії розвитку краю до 2020 року. Передусім до її складу входитимуть волинські науковці, фахівці із залучення грантових коштів, які знайомі із сучасними тенденціями, мають досвід міжнародної співпраці. Однак, роль громадськості ніхто не нівелюватиме. Завдання громадської ради при ОДА – стати тут посередником, доносити до людей інформацію, і навпаки: вносити пропозиції, почуті від волинян.

Джерело


Дата: 09.10.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх