Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728


Хто ручався за Руслана Вандьо?

    Запідозрений у хабарництві заступник начальника волинської фіскальної служби відкупився від ув’язнення заставою в розмірі 365 тисяч гривень, а біля його кабінету досі красується табличка з посадою та прізвищем…

Хто ручався за Руслана Вандьо?    16 лютого в залі засідань облуправління Державної фіскальної служби України пройшло зібрання членів кадрової комісії Громадської ради при ГУ ДФСУ.     Координував роботу заступник голови Громадської ради, голова кадрової комісії Василь Дутко.
    Оскільки керівник фіскальної служби Віталій Чуй терміново відбув у столичне відрядження, де 17 лютого в закритому режимі відбудеться засідання колегії, то поспілкуватися з представниками громадськості прийшла перший заступник Тетяна Харченко.
    Питання, що буквально наповнювало весь зал, стосувалося, звичайно ж, гучного скандалу, пов’язаного з діяльністю заступника начальника волинських податківців Руслана Вандьо та начальника одного зі структурних підрозділів ГУ ДФСУ у Волинській області Віктора Полюховича.

    Як уже повідомляла «Волинська газета», Головне слідче управління Генпрокуратури України спільно з  ГУБКОЗ Служби безпеки України затримало обох податківців у момент отримання хабара в розмірі 400 тис. грн від одного з бізнесменів, запідозреного в спробі несплати податків на суму майже 4 млн грн. 
Про безпрецедентний факт тотального хабарництва серед вищого керівництва фіскальних органів Волині з обуренням повідомив навіть Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк!
    Але далі справа стала ще цікавішою! 11 лютого ц. р. найгуманніший український суд – Печерський районний у Києві – розглядав подання слідчих щодо обрання обом підозрюваним міри запобіжного заходу. Логічно в подібній ситуації було б заарештувати Руслана Вандьо та Віктора Полюховича. Проте служителі Феміди вирішили погодитися отримати від запідозрених грошову заставу: Руслан Вандьо вийшов на свободу за 365 тис. грн, а його підлеглий – 341 тис. грн… Цікаво, що буквально за півгодини після оголошення такого вердикту за Руслана Ігоровича заплатив гроші готівкою його рідний брат-податківець – заступник начальника ГУ ДФС у Житомирській області Ігор Вандьо. Хто «допоміг матеріально» Вікторові Полюховичу, в якого малі діти і зарплата 3500 грн на місяць, наразі невідомо. Відтак, обидва підозрюваних уникнули тримання за гратами, а тепер із допомогою адвокатів спробують довести свою безневинність у судах…
    Волинська громадськість, натомість, яка взяла участь фактично у першому засіданні кадрової комісії Громадської ради при ГУ ДФСУ у Волинській області і лише затверджувала регламентні документи, прагнула невідкладної інформації, чому в область постійно скеровують сумнівних «висококваліфікованих фахівців» з-за меж Волині та як так могло статися, що Руслана Вандьо рекомендували на таку високу та відповідальну посаду взагалі без громадського обговорення?
    Тетяна Харченко пояснила, що в системі ДФСУ «призначення керівників вищої і середньої ланок відбувається за умови широкого обговорення громадськості», при призначенні на ті чи інші посади вищестоячі фахівці керуються «кваліфікаційними та освітніми вимогами кандидата та його професійним рівнем».  У випадку ж із Русланом Ігоровичем сталося все до банальності просто. Сам Віталій Чуй проходив громадське обговорення кілька разів: і в Києві, і в Луцьку. А от його заступник Руслан Вандьо цієї долі благополучно уникнув. Мало того: виявилося, що кандидатури заступників ГУ ДФСУ у Волинській області визначаються виключно в центральному відомстві. Тому коли з Києва повідомили, що одним із них повинен стати Руслан Вандьо, у Віталія Чуя, який працював на той час у статусі виконувача обов’язки начальника волинських податківців, по суті не було іншого вибору, ніж підписати подання на призначення…
    Оскільки, як наголосила Тетяна Володимирівна, «механізм безумовного виконання рішень громадськості нормативно-правовими документами не передбачений», то важко спрогнозувати, чи будуть дієвими напрацьованими представниками громадськості способи та методи легального контролю за діяльністю податківців. 
    А що не всі з них хабарники та корупціонери, підтвердив ще один факт Тетяни Харченко: за результатами роботи в минулому році ГУ ДФСУ у Волинській області посіло 6 місце в державі.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: біля входу в кабінет №304 досі красується табличка з посадою та прізвищем Руслана Вандьо…


Дата: 18.02.2015 |


Посилання 


 

 
Вверх