Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728


Грамотний далекоглядний роботодавець повинен бути зацікавленим, щоб у нього була профспілка

Виконавчий директор Регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців у Волинській області Юрій Анцух вважає, що кожна працююча людина повинна на законодавчому рівні бути членом профспілки, бо захистити свої трудові стосунки вона сама не в змозі.

 

- А чи спроможні нині профспілки виконувати роль захисника людини на робочому місці?

- За радянських часів профспілки могли впливати на умови праці, заробітну плату, відпустку, дозвілля і, навіть, деякою мірою, на сімейні стосунки та побут. На цьому їх функція закінчувалася. Це було в розумних рамках моралі, прийнятної в тому суспільстві.

Коли настали нові часи, профспілки йшли за інерцією, звужувалася їх діяльність. Приходив власник, який не дуже хотів їх бачити і з ними рахуватися. Тому на малих та великих підприємствах із часом зовсім зникла профспілка і з’явилися прямі стосунки власника з працюючими. Власника це влаштовувало, бо «нагинати» поодинці легше. Десь повністю, а десь частково ігноруючи людину, трудові стосунки, норми закону і моралі (бо конверт – це ж порушення моралі, не кажу про закон – у людини майбутнє забирають), він намагається зробити максимум прибутку при мінімумі затрат.

- Тобто приватний працедавець проти існування профспілки?

- Грамотний роботодавець повинен бути зацікавленим, щоб у нього була профспілка. А той, хто думає тільки про себе і про короткий проміжок часу, за який має урвати, ніколи не буде за профспілку. На жаль, багато хто живе за цим принципом.

- Змінився не тільки роботодавець, але і сама профспілка теж має стати іншою?

- Вважаю, що профспілки, які з’явилися – вільні та більш бойові – повинні допомагати, в першу чергу, організувати мікроклімат на підприємстві, як в одній здоровій робітничій сім’ї. Адже там всі, як в одному човні, виконують спільне завдання: щоб функціонувало підприємство, яке буде їх годувати. І коли є труднощі у підприємства, то їх потрібно ділити і на власника, і на кожного трудівника. Якщо існуватиме поняття однієї трудової сім’ї (деякі капіталісти це розуміють, до прикладу SKF, японці намагаються підтримувати такі стосунки сімейственості), тоді колектив буде стабільним, більш фаховим. А якщо працівники більш професійні, то вони випускатимуть якіснішу продукцію, підвищиться її конкурентоспроможність. Тут все взаємопов’язано.

Власник повинен бути в цьому зацікавленим. А от баланс інтересів - грамотний реальний - прописується в колективному договорі. Виходячи з колективного розуміння економічної ситуації чи можливості, там вказується, що належить дотримати підприємству в адресу працюючого колективу. Якщо це діє, тоді формуються правильні трудові і виробничі відносини, відчутні роль і значення профспілок у колективі.


Повністю інтерв’ю з Юрієм Анцухом читайте на сторінці «Авторитетно про профспілку».Дата: 27.02.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх