Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930


Як формувати місцевий бюджет в умовах децентралізації влади

Організація бюджетного процесу для місцевого самоврядування - це не тільки більше прав, а й – відповідальності.

Процес розширення й зміцнення прав і повноважень адміністративно-територіальних одиниць, який нині, як ніколи, актуальний, цими днями не сходить із вуст учасників різних зібрань за участю представників влади та громадськості. Зокрема, під час засідання громадської ради при головному управління Міндоходів у Волинській області виконуючий обов’язки керівника Віталій Чуй вкотре закцентував увагу на тому, що в умовах децентралізації влади кожен член громади стає учасником бюджетного процесу.

«Ми звернулися до голови обласної держадміністрації з листом, вказавши, де ми втрачаємо кошти, які могли б поповнити казну, - розповів очільник тепер уже фіскальної служби в області. - Для того, аби ради бачили резерви для формування бюджету, необхідно виробити паспорт кожної громади».  

Білою плямою залишається і суттєва частина сплати податку доходів із фізичних осіб, із якого на 80 відсотків формується бюджет. Адже за кількості волинського населення в мільйон двадцять вісім тисяч, лише 35-40 тисяч громадян є платниками ПДФО.

«Розуміння того, що податки треба сплачувати, повинне сформуватися у кожного», - додав Віталій Чуй.

На засіданні громадської ради представники ІГС висловили підтримку Віталію Чую, як кандидату на посаду начальника ГУ ДФС у Волинській області, котрий тепер проходить кадрове затвердження.

У зв’язку із переформатуванням податкової, а фактично заснуванням нової юридичної особи – головного управління державної фіскальної служби у Волинській області, громадська рада змушена сформуватися по-новому. Наразі затверджено ініціативну групу для її створення. Віталій Чуй висловив побажання збільшити кількість членів громадської ради.  


Дата: 26.09.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх