Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930


Громадськість прагне контролювати бюджетні кошти

   На громадських слуханнях у ВОДА шукали механізм контролю за використанням фінансових ресурсів держави.

    23 вересня в обласній державній адміністрації відбулися громадські слухання на тему: «Шляхи та інструменти здійснення громадського контролю за використанням бюджетних коштів». Ініціатором виступила постійна комісія громадської ради при ОДА з питань економічного розвитку, під головуванням Василя Дутка.

    Зі слів голови комісії, форми громадського контролю бувають різними, починаючи від звіту керівників центральних та місцевих органів - до щорічної оцінки діяльності посадових осіб.

    «І хоча в Україні є достатня законодавча база для впровадження громадського контролю за використанням бюджетних коштів, проте спеціального закону, в якому прописаний механізм -  немає. Також не існує напрацьованої системи постійного навчання та тренінгів для громадських лідерів, які готові такий контроль здійснювати», - зауважив він. Тому метою слухань стала розробка практичних рекомендацій та ознайомлення з досвідом Польщі, Естонії, Канади, які в основі застосовують принцип доступності інформації для населення.

    Доктор економічних наук Юрій Барський вважає, що громадський контроль необхідно здійснювати на всіх етапах бюджетного процесу, аби не допустити корупційних схем. А голова правління ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк, впевнений, що вертикаль розподілення бюджету «згори - вниз» не діє, тому потрібна - децентралізація влади.

    Як зауважив директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк, його структура постійно здійснює моніторинг та інформує громадськість на кожному етапі використання бюджетних коштів. Він вважає, що має проявлятися і громадська зацікавленість, адже в ОДА завжди готові вислухати будь-які пропозиції. Заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Олена Щесюк повідомила, що зараз розпочинається робота над створенням проекту регіональної стратегії розвитку області на 2015 рік і громадськість запрошують долучитися до цього процесу.

    Зрештою, учасники громадських слухань прийняли резолюцію, а напрацьовані матеріали вирішили передати громадській раді при ОДА для розробки подальших методичних рекомендацій.

Джерело


Дата: 25.09.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх