Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


Громадська рада перевірятиме дотримання прав людини в діяльності міліції

За першу половину 2014-го фактів катувань затриманих міліцією не зареєстровано, - звітують правоохоронці.

    За участю представників громадської організації «Правопорядок» в обласному управлінні МВС України відбулося чергове засідання громадської ради.

    Окрім запланованого обговорення та затвердження перспективної програми роботи, учасники зустрічі не могли обминути питання звільнення трьох заступників начальника волинських міліціонерів, яке вимагає певна частина громадськості Луцька.

    Емоції прихильників радикального вирішення проблеми спиняли юридично стримані колеги, які запевняли, що революційного настрою мало, потрібно конкретні факти. Інакше перший же суд поновить звільнених на роботі. Несподіваним став коментар начальника УМВС Петра Шпиги, який повідомив, що в міністерстві пригрозили йому звільненням через те, що не може організувати роботу з громадськістю.

    «Я і фізично, і в правовому полі це питання (звільнити заступників – авт.) вирішити не можу, – зізнався Петро Шпига. –  Зробили революцію, а закони залишилися ті самі».

    Недосконалість українських законів, їх лояльність до порушників стало ще однією незапланованою темою для обговорення на громадській раді, де народилася ідея сформувати групу, яка б ініціювала зміни до відповідних законів. У першу чергу вимагати прискорити процедуру голосування за закон про люстрацію.

    Як поінформував голова громадської ради Антон Цісарук, нині на Львівщині започатковується пілотний проект із реформування української правоохоронної системи. Над її адаптацією працюють близько 60 експертів та правозахисників.

    За словами представника ГО «Спеціалізований загін сприяння міліції «Правопорядок» Сергія Чемериса, громадські організації повинні відгукнутися на прохання головного правоохоронця області Петра Шпиги допомогти підняти престиж міліції серед волинян, знайти взаєморозуміння, долучитися до охорони правопорядку, адже щодня десятки волинських міліціонерів забирають на службу в зону АТО.

Фото надане СЗГ УМВС України у Волинській області.

 

Джерело


Дата: 24.07.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх