Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


Чому волинянка, яка 30 років живе в Росії, хоче повернутись додому?

Шацька середня школа за більш ніж 150-річне існування дала путівку в життя багатьом відомим людям України і зарубіжжя. Серед сучасних – ім’я Валентини Іванівни Захарової (на знімку), уродженки нашого містечка, нині жительки Москви. Школа дала їй ті фундаментальні знання, які дозволили вступити до престижного вишу, а згодом взяти успішний старт у викладацькій і науковій діяльності. Сьогодні Валентина Захарова – доцент кафедри іноземних мов філологічного факультету Московського державного педагогічного університету. До своєї батьківської хати в Шацьку, тепер, на жаль, зовсім спорожнілої,  приїздить як до життєвого світоча, що дарує тепло, робить видимим зв’язок поколінь родини і вказує шлях у майбутнє.

Так, хоч і тридцять років наша землячка живе в Росії, проте рідну мову не забула. Більше того, вона підтримує в Москві зв’язок з українцями і не упускає жодної можливості поспілкуватися милозвучною солов’їною.

-Не розумію, як можна забути те, з чим народилася: маму, батьківщину, мову. Почути українську в Москві – це для мене як ковток свіжого повітря, розмовляти нею в Шацьку – це вершина насолоди. Тому, перебуваючи в селищі, завжди кличу в гості подруг і знайомих, щоб з головою поринути в атмосферу рідного дому, згадати дитинство і вкотре відчути себе найщасливішою людиною в світі.

Далеко в минулому той час, коли жили обоє батьків Валентини Іванівни. Мама вчила Валентину і брата Анатолія толерантного й уважного ставлення до ближніх, а тато, справжній інтелектуал-книгоман, прищеплював любов до літератури. Приклад батьків і їхні уроки життя стали в пригоді під час навчання в школі, згодом – у Київському державному інституті іноземних мов. Червоний диплом і, відповідно, потужний багаж знань зіграли велику роль в тому, що здібній випускниці запропонували посаду викладача в Ніжинському педінституті. А вже через три роки відбулось доленосне знайомство з майбутнім чоловіком Олександром, корінним москвичем. Велике взаємне почуття змусило Валентину змінити особисті плани й відмовитися від кар’єри в Україні.

На молоде подружжя вже чекала Москва. Наша землячка швидко і безболісно втягнулася в ритм життя мегаполісу. Тут з різницею в п’ять років народилися її доньки Маріанна і Вікторія. А незабаром перед викладачем іноземної Валентиною Захаровою відчинили двері престижні столичні виші. Перший час працювала в Московському державному університеті ім. Ломоносова – на підготовчих курсах, згодом на кафедрі іноземних мов філологічного факультету. Роботі в Московському державному педагогічному університеті, де трудиться й нині, присвятила десятки років. Працювала заступником декана факультету іноземних мов з навчальної роботи стаціонарного відділення, зараз обіймає таку ж посаду на заочному відділенні. Пише кандидатську дисертацію і вже впродовж багатьох років користується власною унікальною методикою викладання студентам іноземної мови.

- Другу іноземну мову – німецьку – мені в університеті викладала німкеня, навчила правильної вимови, ознайомила з культурою носіїв німецької мови, їх національними традиціями і звичаями. Якось, спілкуючись із німцем, я почула від нього комплімент: «Ви, напевно, німкеня». Тепер я до своїх студентів намагаюся донести не лише знання, а й психологічні аспекти засвоєння мов, навчити коректності, уваги до співрозмовника, - ділиться секретами викладання Валентина Захарова.

Студенти поважають викладача-професіонала, а викладач називає студентів своїми дітьми. "Коли вийду на заслужений відпочинок, хочу остаточно переїхати в Шацьк, - каже Валентина Захарова. - Це моя заповітна мрія!”.


Мирослава ЦЮП’ЯХ
.


Дата: 18.11.2013 |


Посилання 


 

 
Вверх