Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930


Чи знайдуть волиняни у себе родзинки?

  На Волині розпочалася розробка проекту регіональної стратегії розвитку регіону на період до 2020 року.

    Про це повідомила заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Олена Щесюк під час чергового засідання громадської ради при ОДА.

«Попередня стратегічна програма розвитку області до 2015 року втратила свою актуальність та не відповідає теперішнім реаліям. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України облдержадміністраціям доручено у шестимісячний строк привести регіональні стратегії розвитку у відповідність із Державною Стратегією, яка діятиме до 2020 року», - сказала Олена Щесюк.

    До слова, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик основними пріоритетними галузями розвитку області вважає - сільське господарство, ІТ-галузь, транспорт і логістику, зелене господарство, туризм. Минулого тижня, на зустрічі із головами громадської та студентської рад при ОДА та координаторами обласного ресурсного центру громад, він звернувся активно долучитися до написання та втілення інвестиційних проектів в області.

     На сайті облдержадміністрації відкрита рубрика з необхідною інформацією та контактами для всіх, хто бажає долучитися до розробки проекту.

    З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням: http://www.voladm.gov.ua/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=503&Itemid=375.

    Заступник голови громадської ради Петро Гоцалюк підкреслив, що жодна європейська країна не працює та не отримує фінансування без конкретного плану розвитку. Для них є нормою залучення громади і бізнесу на всіх етапах стратегічного планування. В Україні ж такі системні підходи не активно застосовуються.

    На думку науковців, подібні стратегії розвитку повинні формуватися для нарощування конкурентоспроможності області. «Завдання громадської ради – контролювати владу так, щоб кошти виділені на програму - використовувалися за цільовим призначенням», - зауважила перший проректор ЛНТУ Зоряна Герасимчук. Вона додала, що в навчальному закладі є низка напрацювань, якими готові поділитися з облдержадміністрацією.

    За результатами обговорення даного питання громадська рада прийняла рішення створити групу громадських експертів, які нададуть свої пропозиції до проекту стратегічного розвитку області. Напрацьований проект планують розглянути на одному із засідань громадської ради.

    Також було обговорено інші питання, зокрема про організацію щорічного регіонального форуму інститутів громадянського суспільства та проведення громадських слухань з кадрових питань.

Джерело


Дата: 25.09.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх