Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


Аграрні професії стають популярними

Про те, яку спеціальність обирають особи, які отримали ваучер для здобуття професійної освіти, розповіли у Волинському обласному центрі зайнятості.
Як повідомила директор центру Раїса Кучмук, здобуття професійної освіти особами старшими 45 років - це зовсім новий вид діяльності для служби та для населення, тому потрібно було витримати дуже багато нормативних вимог. Траплялися випадки, коли
 навчальна установа не ввійшла до переліку, а люди хотіли там здобувати освіту, тож працівники служби зайнятості переконували волинян обирати інший навчальний заклад.
«Було складно, адже доводилося переконувати людей старших 45 років у тому, що вони мають сісти на учнівську лаву. Ці люди мають професійно-технічну або вищу освіту, але ситуація показала їм, що вони повинні здобути ще одну професійно-технічну освіту. Потрібно було освоїти кошти: не лише видати ваучер, а й організувати навчання. Багатьом навчальним закладам потрібно було впровадити зміни», - зазначила Раїса Кучмук.
З її слів, люди самі назвали, які потреби існують на ринку праці. Виявилося, що найпотрібніші – трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва. Часто власнику причепу потрібно було здобувати категорію та документ, що засвідчує готовність працювати. Також популярною є професія плодоовочівника.
«Люди хочуть легально, сертифіковано працювати на будівництві. Зокрема, 15 ваучерів на навчання в Луцькому національному технічному університеті видали під професії будівельної спрямованості. Люди, які почали самоорганізовуватися в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, пішли здобувати вищу освіту в ЛНТУ, щоб грамотно керувати», - повідомила директор Волинського обласного центру зайнятості.

 


Дата: 30.01.2014 |


Посилання 


 

 
Вверх