Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Травень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


140 організацій хочуть до громадської ради при ВОДА

Такий інтерес свідчить про авторитет консультативно-дорадчого органу, який зріс за діючого складу, каденція якого добігає кінця.

Найактивніше проявила себе комісія Громадської ради при Волинській обласній

державній адміністрації, яка займалася питаннями національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції, за участю представників «Інновації».

Як поінформував на підсумковому засіданні 25 травня голова комісії Юрій Анцух, за неповних два роки відбулося 23 засідання, на яких розглянуто 118 питань, із них 52 – тематичного характеру, прийнято 105 рішень, направлено 47 листів і звернень у різні інстанції. Для підготовки та вирішення окремих важливих питань працювало 10 робочих груп.

- Реальні ж результати нашої роботи, могли б бути кращими, - самокритично наголосив Юрій Анцух, - але ми самі росли, вчилися піднімати і розвивати суспільство навколо нас. І найголовнішим здобутком є те, що влада, представники якої довго не сприймали всерйоз Громадську раду, зрозуміли, що з нами треба рахуватися.

- Спочатку нас сприймали як революційний орган, - продовжив резюмувати Ігор Дильов, голова Громадської ради при ВОДА. – Доводилося витрачати титанічні зусилля, щоб переводити роботу у конструктивне русло, знаходити раціональне зерно. Громадську раду вдалося підняти на певний рівень. Свідченням цього є бажання представників вже 140 організацій стати членами нового складу ради. Минулого разу було вдвічі менше заяв.

Учасники комісії на завершальному засіданні не ставили крапку у своїй роботі. Вони розглянули важливе питання про поліпшення методів національно-патріотичного виховання як основи формування усвідомленого громадянина Держави Україна. Обговорення теми відбулося на прикладі обласної першості у військово-спортивній грі «Сокіл» («Джура»), що відбулася 14-17 травня 2016 року в селі Соловичі Турійського району.

В обговорені питання взяли участь автор ідеї Дмитро Гегер – член комісії, Олександр Сокур – представник Козацького Стрілецького Братства, Роман Микитюк – депутат обласної ради від Турійщини, як титульного району Волині в питаннях військово-патріотичного виховання, Леонід Толстіхін – директор Центру туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки облдержадміністрації, члени комісії Ростислав Кухтей, Сергій Рупчев, Ігор Пасюк, Віктор Галас, Костянтин Афтеній, Олександр Ніколайчук, Федір Найдич.

 

Учасники обговорення наголосили про важливість співпраці та взаємодії державних структур із громадськими організаціями і запропонували, враховуючи історію Волині у патріотичному визвольному русі, розглянути можливість розвитку військово-патріотичного туристичного потенціалу на її теренах, «розкрутити» до всеукраїнського рівня і зробити військово-патріотичний туризм ефективним джерелом поповнення бюджету області. З погляду на це гра «Сокіл» («Джура») має отримати конструктивні зміни та доповнення, методично опрацьований вишкіл закладення міцного системного фундаменту в нову генерацію українців. Серед пропозицій і рекомендація створити та впровадити в життя обласну програму догляду, вшанування та наукового дослідження всіх поховань жертв воєн на теренах Волинської області.

Фото Дмитра Гегера.


Дата: 26.05.2016 |


Посилання 


 

 
Вверх