Інтерв'ю

Пошук на сайтіАрхів новин

«  Липень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


 

Про війну вони знають не з фільмів та книг. Солдатського пороху наковталися на тій нелюдській бійні, яку згодом назвали непотрібною. На тому, чужому полі бою поклали голови їхні побратими. Оте цинічне – я вас в Афганістан не посилав – здушило серце і стисло кулаки…

 
 Сьогодні вони продовжують «воювати», аби не стерлась пам'ять про тих 70 земляків, які повернулися додому в цинкових домовинах, про тих, хто щодня вмирає у розквіті сил.
 Вони «воюють» аби нікому не заманулося знову піти на таку «великодержавну» авантюру. 25-річчю виведення радянських військ із Афганістану «Волинь-Інновація» присвячує новий проект «Мій Афган», який започатковано спільно з Волинською обласною організацією УСВА. 
 Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) 1991 року стала логічним продовженням Ради ветеранів, створеної ще за радянських часів, і тоді називалася Українським союзом ветеранів Афганістану. Нині – це одна із найвпливовіших громадських організацій. На Волині вона об’єднує 3110 колишніх воїнів-афганців та учасників інших локальних воєнних конфліктів. 
 «Щороку відчутно міліють наші ряди, - каже голова Волинської обласної організації УСВА Григорій Павлович. – Торік поховали 36 побратимів, а з початку цього – вже втратили чотирьох»
 Як розповідає Григорій Павлович, майже вся робота ветеранської організації спрямована на соціальних захист колишніх воїнів, бо відповідний закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дещо декларативний. Одна з найболючіших проблем – житло. Наприкінці 90-х організація навіть створила підприємства для зведення будинків. Тоді десятки квартир отримали афганці. Нині, хоча держава закладає в бюджет кошти, проте вони не всі надходять за призначенням.
 «Двісті наших людей на Волині потребують житло, але торік виділили тільки сім, – продовжує Григорій Павлович. – Як будуть так далі справи йти, черга не зникне і за двадцять років. Чи всі дочекаються?».
 Інша ситуація з медичним забезпеченням. Тут – повне розуміння з боку головних лікарів, персоналу лікувальних закладів. Знаходяться кошти і на дороговартісні операції.
 «Щоправда, в гірший бік повернулася ситуація з санаторним оздоровленням, - ремствує Григорій Павлович. – Якщо раніше ми могли відпочити в теплий період року, то тепер наш санаторій перепрофілювали, і нам пропонують путівки лише взимку. Але маємо надію, що років за два будемо оздоровлюватися на власній базі на озері Світязь, яку нам допомагають будувати спонсори». 
 Чимало уваги приділяють колишні афганці патріотичному вихованню молодого покоління, а також його фізичному розвитку. За ініціативи організації проводяться традиційні турніри з дзюдо та карате, присвячені пам’яті загиблих в Афганістані. Такі ж змагання зі стрільби, тенісу, волейболу та інших популярних видів спорту – загалом більше 20-ти – заплановано провести в дні відзначення 25-річчя виведення радянських військ із Афганістану. 
 Свого часу Волинська обласна організація УСВА виготовила два фільми «Афганістан. Волинський рахунок» та «Сини-синочки» про сім’ї загиблих.
 «Якби політики хоч раз відвідали родину, яка втратила сина, і послухали маму, в якої все життя скалічене, вони ніколи не приймали б рішень по веденню «миротворчих» воєн», - завершує Григорій Павлович.
 
 
 
 
 
 
 
Посилання 


 

 
Вверх